• Zistenie neznámeho zápachu v objekte

    Volajte nonstop 0903 630 100

    vkkstav krtkovanie havrijna sluzba nonstop
krtkovanie nonstop do 30 min u vas
moznost platby kartov

NONSTOP 24/7/365

Zistenie neznámeho zápachu v objekte – neznámy zápach v objekte

Prvá vec, ktorá nás napadne, keď narazíme na nepríjemné a neznáme pachy v dome alebo inom objekte,

ktoré neodídu ani s pravidelným čistením, je zistiť príčinu tohto zápachu, a tiež to, ako sa ho zbaviť. Ak vo vašej kúpeľňi, kuchyňi alebo práčovňi stále cítite zápach bez ohľadu na to, koľko ich čistíte, a pýtate sa sami seba, prečo v mojom dome cítiť kanalizáciu, môžete trpieť kanalizačnými pachmi! Kanalizačné pachy sa môžu vyskytovať kdekoľvek vo vašom dome alebo akomkoľvek objekte s odtokovou alebo vodovodnou linkou; umývadlá, sprchy, vane, toalety, môžu uvoľňovať zápach, ktorý sa šíri po celom objekte.

Kanalizačný plyn je zápach pripomínajúci pach pokazených vajec, ktorý je produkovaný kanalizačným systémom. Je výsledkom rozkladu odpadových materiálov. Tieto plyny sú zmesou metánu, sírovodíka, čpavku a iných chemikálií a sú viac ako “len nepríjemné”. Dokonca aj pri nízkej koncentrácii môžu plyny dráždiť oči, spôsobiť vám kašeľ alebo tvorbu závratov. Vyššie koncentrácie sú veľmi vážne a môžu predstavovať vážne zdravotné riziko a v niektorých prípadoch môžu spôsobiť požiare alebo výbuchy.

Ak máte tento zápach vo svojom dome alebo v podniku, zavolajte našich inštalatérov čo najskôr, pretože ide o havarijné stavy.

upchaty odtok, cistenie potrubia a kanalizacie

Čo spôsobuje únik splaškového plynu?

Je pravdepodobné, že ak cítite splaškový plyn,

zvyčajne ho budete cítiť v suteréne. Kanalizačný plyn je ťažší ako atmosférický plyn a “klesá” na najnižšiu úroveň v dome alebo v miestnosti. Zápach splaškových plynov je spôsobený tým, že niekde vo vnútri domu alebo mimo neho nie je zápach hniloby vajec odvzdušnený, a tak sa začne hromadiť. Niektoré z príčin zápachu sú nasledovné:

Netesniace toaletné krúžky

Prvá vec, ktorú my inštalatéri skontrolujeme a je najjednoduchšie ju opraviť, je opotrebovaný voskový krúžok pod toaletou. Keď voskový krúžok dobre netesní môže spôsobovať únik zápachu. Jednoducho ho môžeme nahradiť novým a problém je odstránený.

Porušenie odvetrávania

Ak z akéhokoľvek dôvodu existuje blok v ktoromkoľvek bode potrubia, môže dôjsť k nahromadeniu plynu. Dôležité je, aby bolo potrubie, na ktoré je napojený odpad, odvetrávané mimo stavbu, najčastejšie cez strechu. Ak sa odvetranie upchá, začne sa pri spláchnutí dole tečúca voda správať ako piest a nasáva vodu zo sifónov. Spoznáte to podľa toho, že začnú prebublávať, vyčerpá sa voda z pachového uzáveru a odpady sa potom zapáchajú až do doby, kedy sa do drezu alebo umývadla opäť nedostáva voda.
Problém nastane aj v prípade, že sa v odvetrávacích otvoroch objaví malá trhlina. V tom prípade sa začne vaším domom šíriť zápach. Vzhľadom na to, že miesto poruchy môže byť ťažké presne určiť, odporúčame vám obrátiť sa na našu firmu a zavolať si našich odborníkov, aby tento problém odstránili. Naši licencovaní profesionáli použijú dymový prístroj na vháňanie dymu do odvetrávania a vyhľadajú únik. Akonáhle je miesto poškodenia vyhľadané, tesnenie alebo výmena potrubia môže problém jednoducho odstrániť.

Vyschnutý pachový uzáver

Pachový uzáver je časť odtoku alebo zakrivený kúsok potrubia, ktorý drží vodu.

Táto voda vytvára prirodzenú bariéru, ktorá zadržiava kanalizačný plyn a zabraňuje jeho vniknutiu do domu. Ak sa odtok vysuší, plyn unikne do domu. Väčšinou sa to stáva vtedy, ak máte v dome toaletu alebo sprchu, ktorá sa zriedka používa. Ak vo vašom dome začnete cítiť kanalizačný plyn, jednoducho nalejte vodu do odtoku, aby ste doplnili pachový uzáver.

Iné príčiny

So zvýšeným zanášaním odpadov a tým i častejšími problémami so zápachom súvisia časté nedodržiavanie spádu odpadu, priemeru rúrok a správny tvar sifónu tak, aby zadržiaval vodu a nehromadilo sa v ňom množstvo nečistôt. Ak objavíte takúto chybu, nezostane vám nič iné ako si zavolať našu odbornú firmu, ktorá ju opraví.

Zavolajte nám

Ak cítite nezvyčajné zápachy vo vašom dome alebo v inom objekte, a nie ste si istí z kadiaľ sa šíria, tak sa obráťte na našich odborníkov. My vám podáme pomocnú ruku. Radi vám pomôžeme opraviť únik plynu z kanalizácie alebo inú príčinu úniku splaškového plynu, aby sme sa postarali o to, že váš dom bude opäť bezpečný. Ak máte skúsenosti s niektorým z vyššie uvedených problémov alebo cítite zápach plynov alebo odpadových vôd, zavolajte nám.

mozete volat nonstop 24 hod denne
Niektorí naši spokojní zákazníci

každý zákazník je pre nás dôležitý, nezáleží na tom, či ste vlastík bytu, domu alebo veľká spoločnosť.
s dôverou sa na nás môžete obrátiť.

 

Potrebujete zistiť neznámy zápach v objekte?
prídeme vám na pomoc
krtkovanie monitoring trasovanie kanalizácie a potrubia
error: Kopírovanie textov je zakázané.