• Deformácie a trhliny na potrubí

    Volajte nonstop 0903 630 100

    vkkstav krtkovanie havrijna sluzba nonstop
krtkovanie nonstop do 30 min u vas
moznost platby kartov

NONSTOP 24/7/365

Deformácie a trhliny na potrubí

Zlomené, popraskané alebo zdeformované potrubie môže spôsobiť vážne škody na vašom majetku,

a rovnako môže byť nebezpečné. V každom prípade existuje veľa faktorov, ktoré by ste mali zvážiť, ak chcete zistiť, či je vaše potrubie takto poškodené.

Predtým, ako sa dozvieme, čo spôsobuje, že potrubie sa zlomí, praskne alebo sa zdeformuje, musíme najprv vedieť, ako problém zistiť skôr, ako sa zhorší.

upchaty odtok, cistenie potrubia a kanalizacie

Známky zlomených, prasknutých a zdeformovaných rúr

Na tento účel slúžia varovné signály alebo spoločné znaky takýchto poškodení:

a) Nepríjemný zápach: Vo vašej domácnosti sa ako prvý objaví nepríjemný zápach, pričom vo väčšine prípadov sa začne šíriť v suteréne. Znamená to, že odpad z vášho domu nebol odvedený do hlavnej verejnej kanalizačnej siete – ktorá sa zvyčajne nachádza len pár metrov od vášho domu.

b) Hlučné bubliny: Môžete počuť bublajúce zvuky vždy, keď používate umývadlo alebo spláchnete toaletu. Stane sa to, pretože vaše potrubie je zablokované a vzduch vo vnútri sa snaží dostať von z potrubia.

c) Upchávky: Ďalším znakom, že vaše rúry sú prasknuté, zlomené alebo zdeformované je to, že vaša kanalizácia sa začne upchávať. Toto je jednoducho spôsobené prekážkami medzi verejnou kanalizáciou a potrubím prislúchajúcim k vášmu domu.

Takže toto sú zvyčajné znaky toho, že by ste mohli mať problém s vašimi inštaláciami a potrubím. Ak spozorujete niektorý z týchto znakov, nezabudnite kontaktovať našu firmu a našich profesionálnych inštalatérov, aby sme problém vyriešili skôr, než nastanú väčšie komplikácie.

Faktory spôsobujúce zlomené, prasknuté alebo zdeformované rúry:

Takže, čo spôsobuje zlomené, popraskané alebo zdeformované potrubie?

A ako zistíte presnú príčinu problému, ktorý máte s vašou inštaláciou? Nasledovné faktory môžu zapríčiniť problémy s vašou kanalizačnou alebo vodovodnou linkou:

1. Starnutie – vo väčšine prípadov sú kanalizačné potrubia navrhnuté tak, aby vydržali niekoľko desaťročí – asi 40 až 60 rokov. Preto, ak máte staršie rúry, potom je vysoká pravdepodobnosť, že prasknú, kolabujú, zlomia sa alebo zdeformujú.

2. Korene – ak máte na vašom pozemku stromy, korene môžu preniknúť hlboko a vniknúť do vášho vodovodného alebo kanalizačného potrubia. Jedná sa o jednu z najčastejších príčin trhlín na potrubí, zlomených a zdeformovaných rúr.

3. Slabá údržba – rovnako ako u iných aspektov vo vašej domácnosti, je dôležité, aby ste vykonávali bežné údržbárske práce na vašej inštalácii. Týmto spôsobom zistíte akékoľvek problémy a necháte ich opraviť skôr, než sa zhoršia. Ak sa však vaše kanalizačné potrubie počas niekoľkých rokov správne neudržiava, je pravdepodobné, že už malý problém môže spôsobiť trhliny na vašich rúrach.

4. Ľudské faktory – niekedy, keď sa vykonávajú výkopové práce v blízkosti vášho domova, kopanie a presun zem môže spôsobiť dodatočné namáhanie potrubia a kanalizácie.

5. Environmentálne faktory – taktiež enviromentálne faktory môžu zapríčiniť posuny pôdy okolo vášho domu. Táto pôda bude vyvíjať tlak na vaše linky, a znehodnocovať ich. Rovnako aj mráz môže mať na potrubie uložené v zemi dvojaký účinok. Zamrzne voda v potrubí a vznikne ľad s väčším objemom než voda, alebo zamrzne zemina v okolí rúrok. Rôzne vrstvy sa preto rozťahujú rôzne a pritom dochádza k (nerovnomerným) pohybom zeminy, spojenému nezriedka s veľkým silovým pôsobením na potrubie. Sila zamrznutia je zákerná v tom, že jej vplyv môže siahať až do nezamŕzajúcej hĺbky, teda aj k dobre uloženému potrubiu.

Oprava poškodeného, popraskaného alebo zdeformovaného potrubia

Ak máte podozrenie, že je vaše potrubie poškodené, je dôležité, aby ste konali rýchlo a zavolali profesionálov z našej firmy, aby sme mohli problém ihneď odstrániť. Okrem toho, únik odpadových vôd môže kontaminovať vašu domácnosť a spôsobiť tiež zdravotné riziká. Naši profesionálny inštalatéri opravia poškodené, prasknuté a zdeformované rúry, a tak zabránia ďalším škodám.

Naši pracovníci samozrejme vykonajú podrobné kontroly a analýzy vášho potrubiach a navrhnú vhodné riešenie problému. Aby sme zistili, či je potrubie poškodené zavedieme kamery do potrubia, aby sme zistili, aký je problém, posúdili prekážku a úroveň poškodenia. Ak problém nebude až taký vážny, použijú sa metódy čistenia vodnými tryskami na prečistenie kanalizačnej siete. Opravy trhlín, prasklín alebo pretekajúcich spojov potrubia nemusí znamenať zložité búranie a výmenu rúrok. Problém môžu vyriešiť tesniace spojky, utesňovacie kvapaliny alebo lepidlá. V prípade ak je problém závažny inštalatéri použijú pokročilejšie metódy opravy.

mozete volat nonstop 24 hod denne
Niektorí naši spokojní zákazníci

každý zákazník je pre nás dôležitý, nezáleží na tom, či ste vlastík bytu, domu alebo veľká spoločnosť.
s dôverou sa na nás môžete obrátiť.

 

Potrebujete odstrániť deformácie a trhliny na potrubí
prídeme vám na pomoc
krtkovanie monitoring trasovanie kanalizácie a potrubia
error: Kopírovanie textov je zakázané.