• Upchatá prečerpávačka kanalizácie

    Volajte nonstop 0903 630 100

    vkkstav krtkovanie havrijna sluzba nonstop
krtkovanie nonstop do 30 min u vas
moznost platby kartov

NONSTOP 24/7/365

Upchatá prečerpávačka kanalizácie

V domoch, ktoré sú postavené nad úrovňou pozemku fungujú kanalizačné systémy na základe gravitácie,

pričom odpadové vody prechádzajú z kopca a vstupujú do obecnej kanalizačnej siete alebo do septikovej nádrže.

Odpadové vody, ktoré vznikajú v suteréne domu, sú zvyčajne situované pod septickými alebo odpadovými potrubiami a na presun odpadu nie je možné použiť gravitáciu. V takýchto prípadoch je potrebné inštalovať odpadové čerpadlo.

upchaty odtok, cistenie potrubia a kanalizacie

Čo je prečerpávačka kanalizácie a ako funguje?

Funkciou odpadového čerpadla je premiestňovanie splaškových kvapalín a tuhých látok medzi jednotlivými miestami.

Zvyčajne sa v obytných priestoroch čerpá odpadová voda z kanalizačnej nádrže do kanalizačného systému alebo do septikovej nádrže. V najnižšom bode kanalizačnej nádrže je inštalované odpadové čerpadlo, ktoré je umiestnené nad alebo pod úrovňou podlahy suterénu.
Pretože čerpadlo je väčšinou času ponorené, označuje sa aj ako ponorné čerpadlo splaškov. Kanalizačné čerpadlo môže byť automatické, ručné alebo s dvojitým režimom. Manuálne čerpadlá je potrebné manuálne zapnúť / vypnúť podľa potreby. Automatické čerpadlá majú plávajúci spínač, ktorý zapína a vypína čerpadlo vždy, keď odpadové vody v nádrži dosiahnu určitú (zvyčajne vopred nastavenú) úroveň.

Kanalizačné čerpadlá sú odstredivé čerpadlá so špeciálnymi konštrukčnými požiadavkami, ktoré umožňujú prenikanie pevných látok bez upchatia čerpadla. Keď je čerpadlo zapnuté, motor začne otáčať obežné koleso, čím vytvára tlak, ktorý tlačí vodu do obežného kolesa a odtiaľ do výtlačného potrubia.
Kryt čerpadla, ktorý obsahuje motor a obežné koleso, je vyrobený z liatiny a je skonštruovaný pre dlhodobé používanie. Malé odpadové čerpadlá sú vybavené nohami pripojenými k puzdru, ktoré udržujú čerpadlo niekoľko centimetrov nad dnom nádrže.

Každá spoločnosť vyrába širokú škálu čerpadiel s rôznymi špecifikáciami, ktoré sú založené na veľkosti pevných častíc, poklese tlaku, ako aj priemere a dĺžke potrubia. Zatiaľ čo najčastejšie používaným odpadovým čerpadlom vôd sú čerpadlá určené pre domový odpad, niektoré modely sa môžu používať aj v priemyselných, komerčných a poľnohospodárskych budovách.

Upchaté alebo inak poškodené odpadové čerpadlo

Ak máte v suteréne kúpeľňu alebo práčovňu je pravdepodobné,

že máte nainštalované aj čerpadlo odpadových vôd. Tieto čerpadlá sú určené na odčerpanie vody a odpadových vôd do kanalizačnej siete, keď je toaleta alebo drez pod úrovňou hlavnej kanalizačnej linky.

Vaše čerpadlá na odčerpávanie odpadových vôd sú však väčšinou niečím, o čom nepredpokladáte, že by s nimi mohol nastať problém. Ale ak prestane čerpadlo pracovať, môže to spôsobiť skutočné problémy! Ak sa vaše odpadové čerpadlo upchalo, nestrácajte čas zdvihnúť telefón a zavolať našich odborníkov na opravu alebo výmenu čerpadla!

Čerpadlá odpadových vôd pomáhajú vyčerpať odpadovú vodu zo suterénu do výšky smerom do kanalizačného systému. Vzhľadom na povahu ich práce je mimoriadne dôležité, aby ste mali nainštalovaný správny typ čerpadla na vypúšťanie odpadových vôd, a že inštalatér, ktorý ho nainštaluje, ho aj správne nastaví. Najbežnejšie problémy s čerpadlom sú spôsobené tým, že boli nainštalované príliš malé čerpadlá alebo boli nesprávne inštalované.

K upchatiu a poškodeniu septického čerpadla môže dôjsť v dôsledku vhadzovania určitých objektov do odpadu.

Objekty ako hygienické potreby, plienky, cigarety, vata, olej na varenie, mastnota, tuk, zubná niť, popol a iné vstupujú do kanalizácie bez ohľadu na to, kde a ako sa čerpadlo používa. Niektoré položky v tomto zozname nepoškodia samotný septik, pretože ich objem je malý a obvykle neumožňujú zablokovať septické potrubia alebo priehradky, ale ak septický systém alebo dokonca verejné kanalizačné potrubie používajú septické čerpadlo, tieto uvedené položky môžu upchať a poškodiť alebo dokonca zničiť čerpadlo splaškov, čo vedie k nákladným opravám.

Ak teda máte problém s odpadovým čerpadlom, volajte našu firmu. Pomôžeme vám, aby vaše čerpadlo bolo rýchlo opravené!

mozete volat nonstop 24 hod denne
Niektorí naši spokojní zákazníci

každý zákazník je pre nás dôležitý, nezáleží na tom, či ste vlastík bytu, domu alebo veľká spoločnosť.
s dôverou sa na nás môžete obrátiť.

 

Upchatá prečerpávačka kanalizácie
prídeme vám na pomoc
krtkovanie monitoring trasovanie kanalizácie a potrubia
error: Kopírovanie textov je zakázané.