• Monitoring potrubia, Krtkovanie, Inštalatérske práce?

    Trnava a okolie 0903 630 100

    vkkstav krtkovanie havrijna sluzba nonstop
krtkovanie nonstop do 30 min u vas
moznost platby kartov

NONSTOP 24/7/365

Krtkovanie Trnava

upchatá kanalizácia, odtok, alebo potrubie?
všetky naše služby vykonávame v celom Trnavskom kraji

Trápi Vás upchatá toaleta? Voda v kuchyni či kúpeľni slabo odteká? S dôverou sa môžete na nás obrátiť.

Naše služby poskytujeme v Trnave a celom Trnavskom kraji

Ak chcete, aby Vaše rúry boli ako nové, využite naše služby. Vaše problémy s upchatým a neodtekajúcim potrubím vyrieši čistenie metódou krtkovanie. Naša špičková technológia a skúsený tím pracovníkov sú garanciou Vašej spokojnosti.

upchaty odtok, cistenie potrubia a kanalizacie

Krtkovanie nonstop vykonávame v mestách
Trnava, Hlohovec, Pieštany, Senica, Skalica

Trnava, Biely Kostol, Bíňovce, Bohdanovce nad Trnavou, Boleráz, Borová, Brestovany, Bučany, Buková, Cífer, Dechtice, Dlhá, Dobrá Voda, Dolná Krupá, Dolné Dubové, Dolné Lovčice, Dolné Orešany, Horná Krupá, Horné Dubové, Horné Orešany, Hrnčiarovce nad Parnou, Jaslovské Bohunice, Kátlovce, Košolná, Križovany nad Dudváhom, Lošonec, Majcichov, Malženice, Naháč, Opoj, Pavlice, Radošovce, Ružindol, Slovenská Nová Ves, Smolenice, Suchá nad Parnou, Šelpice, Špačince, Šúrovce, Trstín, Vlčkovce, Voderady, Zavar, Zeleneč, Zvončín, Hlohovec, Leopoldov, Bojničky, Červeník, Dolné Otrokovce, Dolné Trhovište, Dolné Zelenice, Dvorníky, Horné Otrokovce, Horné Trhovište, Horné Zelenice, Jalšové, Kľačany, Koplotovce, Madunice, Merašice, Pastuchov, Ratkovce, Sasinkovo, Siladice, Tekolďany, Tepličky, Trakovice, Žlkovce, Piešťany, Vrbové, Banka, Bašovce, Borovce, Dolný Lopašov, Drahovce, Dubovany, Ducové, Hubina, Chtelnica, Kočín-Lančár, Krakovany, Moravany nad Váhom, Nižná, Ostrov, Pečeňady, Prašník, Rakovice, Ratnovce, Sokolovce, Šípkové, Šterusy, Trebatice, Veľké Kostoľany, Veľké Orvište, Veselé

Jedno z najväčších miest západného Slovenska je rozdelené na niekoľko mestských častí :

  • Trnava stred
  • Trnava východ
  • Trnava sever
  • Trnava západ
  • Modranka

Hľadáte niekoho, kto by vám poskytol naozaj kvalitné služby v oblasti inštalatérstva? Chcete vedieť, že vaša kanalizácia a odpady sú v úplnom poriadku? V tom prípade si dovoľujeme vám ponúknuť naše služby. Firma V.K.K. Stav je tu pre vás viac ako 8 rokov. Za tú dobu máme za sebou veľa spokojných zákazníkov. Vďaka mnohoročným skúsenostiam vám môžeme ponúknuť naozaj profesionálne služby. Ponúkame nielen havarijný servis, ale aj pravidelné revízie a údržbu. Presvedčte sa sami a prečítajte si niektoré z problémov, ktoré sme už vyriešili.

Mastnotou upchaté odpady v reštaurácii

Komerčné, podnikové alebo školské kuchyne sú miestom, kde je kanalizácia mimoriadne náchylná na upchatie a blokády. Keď veľa ľudí používa rovnaký priestor naraz pri príprave jedál, môže byť ťažké ustriehnuť, čo sa deje v kanalizácii. Často sa kanalizácia v reštauráciách upchá mastnotou a kalom. Mazivo vie napáchať veľa škody, pokiaľ ide o upchatie kanalizácie v reštauráciách. Toto platí obzvlášť vtedy, ak boli potrubia zanedbané dlhší čas, pretože tuk môže stuhnúť v potrubiach, čo spôsobuje, že čistenie je omnoho náročnejšie. To má za následok blokády potrubia a odvodnenie systému. Nepretržité problémy s upchatím potrubia môžu tiež spôsobiť hygienické a zdravotné problémy, ktoré môžu ohroziť chod vašej reštaurácie.

Majiteľ reštaurácie v centre Trnavy nás zavolal v dôsledku upchatia odpadu. Po príchode na miesto náš tím zistil, že situácia je naozaj havarijná. Odpad sa pravdepodobne upchal, pretože sa dlhodobo do kanalizácie vypúšťali zvyšky jedla a mastnoty. To malo za následok neodtekanie vody v kuchyni a rozsiahlu blokádu potrubia. Majiteľovi reštaurácie sme odporučili prevádzku na pár hodín zavrieť, pokiaľ my budeme vykonávať nápravu. Keďže po hĺbkovej kontrole potrubia kamerovým systémom sme prišli k záveru, že kanalizácia je upchatá a zanesená najmä mastnotou, ktorá stuhla a začala sa usadzovať na potrubí, navrhli sme čistenie vodnými tryskami. Vysokotlakové čistenie kanalizácie sa vyznačuje maximálnym výkonom a patrí v súčasnej dobe k najmodernejším metódam čistenia kanalizácie a odpadov. Za pomoci vysokotlakového vodného čerpadla sme vytvorili potrebný tlak, až do výšky niekoľkých desiatok atmosfér. K čerpadlu, ktoré je súčasťou nášho čistiaceho vozidla, je pripojená tlaková hadica s dĺžkou niekoľkých desiatok metrov a je ukončená tryskou. Tryskou je tvorený lúč vody vysokého tlaku, ktorý odstránil každú nečistotu v zanesenom kanalizačnom potrubí. Po vyčistení potrubia sme si overili, či odpady v reštaurácii fungujú správne a majiteľovi sme odporučili pravidelné čistenie kanalizácie, aby sa tak vyhol zbytočným komplikáciám v budúcnosti.

Pri pravidelnej údržbe potrubí reštaurácií môžete zabrániť problémom s upchatím, zálohovaním alebo odvodňovaním. Pre maximálnu prevenciu by ste mali vašu reštauráciu vyčistiť štyrikrát do roka dôveryhodným, profesionálnym odborníkom na inštaláciu. Väčšina servisných služieb pre údržbu reštaurácií zahŕňa čistenie potrubia pomocou krtka, po ktorom nasleduje odmasťovacie riešenie, aby sa zaistilo, že tuhé tuky stále neostávajú. Ak sa však vaša reštaurácia stretne s nezvyčajne vysokým množstvom tuku, ktorý má tendenciu spôsobiť problémy s upchatím, môže pravidelná údržba zahŕňať vysokotlakové čistenie pomocou vodných trysiek, tak ako to bolo v tomto prípade trnavskej reštaurácie.

Poškodené a staré potrubie v rodinnom dome

Ak je vaša domáca kanalizácia stará, existuje celkom veľká šanca, že upchatie kanalizácie je spôsobené práve prasknutými alebo zrútenými kanalizačnými potrubiami. Zabezpečte preto pravidelné kontroly kanalizácie našou firmou ako preventívne opatrenie proti upchatiu kanalizácie.

Istá rodina si viac ako mesiac po presťahovaní do svojho nového domova v Trnave, uvedomila, že majú vážne problémy s drenážami. Toalety v dome boli neustále upchaté a drezy pomaly odtekali. Po mnohých pokusoch o prepchatie kanalizácie majiteľ domu kontaktoval našu firmu, aby sme sa na problém pozreli a vyhodnotili situáciu.

Po príchode do rodinného domu v meste Trnava v mestskej časti Kopánka sme sa od majiteľa domu dozvedeli, že hoci je nehnuteľnosť zrekonštruovaná, bola postavená v šesťdesiatych rokoch minulého storočia, ale obnovu kanalizačnej linky predchádzajúci majiteľ nevykonal. Predpokladali sme, že pravdepodobne je potrubie už staré a asi došlo k ťažkému poškodeniu potrubných rozvodov. Aby sme sa o tom presvedčili na vlastné oči vykonali sme monitoring kanalizácie pomocou robotickej kamery. Pomocou kamery sme tiež zistili, že potrubie je hlinené a je už značne poškodené. Pri starších domoch väčšinou tieto typy potrubia nevydržia tak dlho ako iné typy potrubí, preto sa dnes plastové kanalizačné vedenia stali normou. Životnosť hlinených rúr sa nedávno odhadovala na približne 40 rokov a približne päťdesiat rokov od vybudovania domu. Veľa starších domov má hlinené rúry a tieto rúry môžu byť náchylné k praskaniu, tak ako to bolo v prípade tohoto rodinného domu. Rodina z Trnavy, preto potrebovala rozsiahle opravy a rekonštrukciu kanalizačného systému. Keďže boli závady rozsiahlejšie, rozhodli sme sa opraviť potrubie stavebne a nahradiť ho novým plastovým potrubím.

Bezvýkopová oprava kanalizácie

Opravy trhlín, prasklín alebo pretekajúcich spojov potrubia nemusia znamenať zložité búranie a výmenu rúrok. Problém môžeme vyriešiť aj bezvýkopovou opravou pomocou sanačnej vložky. Technológia vložkovania potrubia príliš neobmedzí jeho funkčnosť počas opravy a je niekoľkokrát rýchlejšia a lacnejšia ako oprava výkopom. Odpadá rozbitie dlažby, vyhýbanie sa inžinierskym sieťam a ďalšie práce navyše. Krátke sanačné vložky používame na bodové závady, dlhý sanačný rukávec na dlhší úsek potrubia s viacerými poruchami.

Tentokrát nás zavolal majiteľ domu v Trnave, pretože ho prekvapili záplavy na jeho dvore a záhrade. Ihneď preto kontaktoval našu firmu. V takomto prípade, ak máte vodu na záhrade alebo je pôda premočená, ale ostatné miesta sú suché, môže to znamenať, že vo vodovodnom potrubí je porucha. Po skontrolovaní potrubia pomocou monitoringu kanalizácie sme situáciu vyhodnotili tak, že nastala porucha potrubia – v jednej časti potrubia bola trhlina, ktorá spôsobovala únik vody a spomínané záplavy.

Väčšina závad ako napríklad praskliny, trhliny alebo zlomy v potrubí sa dobre opravujú bezvýkopovou opravou krátkou sanačnou vložkou. Tak sa zamedzí úniku splaškovej vody z potrubia a zlepšia sa hydraulické pomery v mieste opravy. Zvolili sme teda opravu sanačnou vložkou. Sanačná vložka sa zásadne používa vo všetkých oblastiach sanácií kanalizačných potrubí. Zvlášť pri tvorbe črepov, príp. trhlín v tuhých rúrkach (napr. kamenina, betón). Jednak v komunálnej oblasti, ako aj v odvodňovacích systémoch skládok odpadu ponúka cenovo priaznivú alternatívu k pôvodným bezvýkopovými sanáciám.

Ako sme postupovali

Sanačnú vložku sme na vonkajšej strane natreli vrstvou epoxidovej živice, podľa potreby 0,3 až 1,0 cm. Potom sme vložku umiestnili za dohľadu robotickej kamery na miesto poškodenej kanalizácie, a nakoniec sme ju tlakom vzduchu nahutnili. Vložka sa pri tom nafúkla a natlačila sa spolu so živicou na stenu potrubia. Živica vnikla do trhliny a zlepila vložku so stenou potrubia. Po vytvrdnutí živice sa dosiahla veľmi stabilná “sendvičová” konštrukcia.

Trasovanie kanalizácie

V prípade, ak nie je zrejmé kadiaľ kanalizačné potrubie vedie, a vôbec, koľko toho potrubia vlastne je, možno použiť kompletnú pasportizáciu kanalizačných rozvodov. Trend nevedomosti je úplne bežný, mnohokrát totiž pôvodná dokumentácia ku kanalizácii chýba, alebo možno ani nikdy žiadna nebola. Ak sa teda objednávateľ rozhodne napríklad pre výkop čohokoľvek na pozemku – kde nevie kadiaľ vedie kanalizácia, prípadne ďalšie rozvody inžinierskych sietí, musí sa toto kanalizačné potrubie zmapovať.

Nedávno nám zavolala majiteľka nehnuteľnosti v Trnave so žiadosťou, či by sme jej vedeli pomôcť s jej problémom. S manželom sú už na dôchodku, a preto sa rozhodli zrekonštruovať svoj dom. Nakoľko rekonštrukcia bude zahŕňať aj nemalé výkopy na ich pozemku a nemajú žiadnu dokumentáciu ku kanalizácii, požiadali nás o pomoc s vyriešením ich problému.

Po príchode do domu manželov sme im navrhli riešenie ich problému trasovaním kanalizácie. Trasovanie kanalizácie je postup, pri ktorom pomocou trasovacieho zariadenia možno presne nájsť a označiť priebeh kanalizačného potrubia vaším pozemkom alebo aj vyhľadania presného miesta závady v potrubí. Trasovacie zariadenie, ktoré sme použili je schopné nájsť kanalizačná prvky až do hĺbky 10 metrov pod povrchom. Na trasovanie kanalizácie sme v tomto prípade nasadili inšpekčnú kameru, a následne zmapovali jeho vedenie pod zemou s výpočtom hĺbky, kde sa kanalizačné vedenie nachádza. Súčasťou tohto konkrétneho trasovania kanalizácie bolo aj samotné označenie priebehu kanalizácie na povrchu. Napokon sme zabezpečili aj zákresy kanalizácie s uvedením kvót a ďalších potrebných informácií.

Upchatý odpad v kuchyni

Záležitosť, ktorá neminie aspoň raz v živote každú domácnosť – z ničoho nič prestane odtekať voda. Ak použitý olej alebo tuk jednoducho vlejeme do drezu, zarábame si na poriadny problém. Mastnota sa potom usadzuje na stenách, na ktoré sa potom lepia zvyšky potravín a nečistôt. Vnútorný profil potrubia sa tým pádom zmenší a odtok či kanalizácia sa môže upchať. Tuk skrátka vytvorí akúsi zátku, ktorá potom v potrubí robí neplechu.

Kontaktovala nás staršia pani z Bratislavy, ktorá mala problém s upchatým odpadom v kuchynskom dreze. Ako nám neskôr popísala, voda z drezu neodtekala, alebo len veľmi pomaly. Skúšala všetko možné, ale drez sa jej nepodaril odblokovať – rôzne odporúčané prípravky, zvon, ale stále nič. Napokon sa obrátila s pomocou na našu firmu.

Po príchode do bytu staršej pani sme predpokladali, že odpad je upchatý mastnotou a zvyškami jedál, preto sme pristúpili k čisteniu odpadu pomocou krtka. Čistenie drezu sme vykonali špirálou, ktorá sa na koncoch osadzuje rôznymi čistiacimi nástavcami, podľa toho do akej miery je upchatý odpad zanesený upchávkou. Pomocou týchto čistiacich nástrojov vždy spoľahlivo vyčistíme každý upchatý odpad či kanalizáciu. Čistiace pero sme zaviedli do potrubia čo najďalej to išlo. Bez otáčania sme sa snažili prepichnúť upchávku, na ktorú sme narazili. Zavŕtali sme do upchávky a v tomto okamihu sme upchávku odstránili a problém bol vyriešený.

Ak ste vyskúšali všetky domáce finty na odblokovanie odpadu a voda nie a nie odtekať, zavolajte inštalatéra. Pravdepodobne sa jedná o zložitejší problém ako napríklad upchaté stúpačky. V tom prípade je lepšie prenechať prácu odborníkovi – našej firme.

Niektorí naši spokojní zákazníci

každý zákazník je pre nás dôležitý, nezáleží na tom, či ste vlastík bytu, domu alebo veľká spoločnosť.
s dôverou sa na nás môžete obrátiť.

 
Potrebujete pomoc, zavolajte nám?
do 30 minút vám prídeme na pomoc
krtkovanie havarijna sluzba bratislava nonstop
error: Kopírovanie textov je zakázané.