• Prečerpávacie šachty

    Volajte nonstop 0903 630 100

    vkkstav krtkovanie havrijna sluzba nonstop
krtkovanie nonstop do 30 min u vas
moznost platby kartov

NONSTOP 24/7/365

Prečerpávacie šachty

Čo je prečerpávacia šachta?

Kanalizačné čerpacie šachty sa používajú na prepravu odpadových vôd do vyšších nadmorských výšok, aby sa umožnil ich transport gravitačným tokom. Kanalizácia je napájaná a skladovaná v zapečatenej podzemnej nádrži, všeobecne známej ako mokrá studňa. Keď hladina stúpne na vopred stanovený bod, začne čerpadlo zdvíhať odpadové vody smerom nahor cez tlakový potrubný systém, odkiaľ sa znova vypustí do gravitačnej šachty. Odtiaľ cyklus začína znova, až kým odpadná voda nedosiahne miesto určenia – zvyčajne je to čistiareň.

upchaty odtok, cistenie potrubia a kanalizacie

Ako si vybrať správnu prečerpávaciu šachtu?

Základom pri výbere prečerpávacej šachty je požadovaný výtlak (dopravná výška),

ktorý by malo mať čerpadlo, a podľa výtlaku sa určí typ čerpadla. Šachty sú kompaktným celkom bez jediného zvaru, vyrobené rotačným tvárnením. Vyznačujú sa 100% tesnosťou a recyklovateľnosťou, vysokou pevnosťou a pružnosťou, variabilnosťou výšky a priemeru vtokového a vyúsťujúceho potrubia, jednoduchou manipuláciou pre osadenie.

Popis prečerpávacej šachty

Prečerpávacia šachta je konštrukčne riešená ako uzavretá plastová nádoba z polypropylénu, ktorý je chemicky a pevnostne stály, odoláva akýmkoľvek vonkajším vplyvom a vplyvom agresívnych vôd. Z tohto dôvodu prečerpávacie šachty nevyžadujú žiadnu údržbu a dosahujú neporovnateľne dlhšiu životnosť ako betónové šachty. Sú vodotesné a vďaka nízkej hmotnosti je montáž a manipulácia s nimi veľmi jednoduchá (osadenie bez použitia mechanizmov). Prečerpávacia šachta je zakrytá poklopom a je vybavená kalovým čerpadlom, a to predovšetkým podľa požiadavky na výkon a dopravnú výšku. Prečerpávacia šachta je ďalej vnútri osadená plavákom, výtlačným potrubím, spätnou klapkou a ventilom. Ďalej je možné tiež inštalovať havarijný plavák so signalizáciou poruchy čerpadla vrátane elektrického rozvádzača. Prečerpávacie šachty sa osadzujú pod úroveň terénu. Osadenie záleží na zvolenom type prečerpávacej stanice. Po zabudovaní a prepojení prečerpávacej záchytky na odtokové potrubie sa pripojí čerpadlo (alebo rozvádzač) na prívod elektrickej energie.

Varianty prečerpávacích nádrží

Prečerpávacia šachta sa vyrába v troch možných prevedeniach:

Samonosné prevedenie, ktoré je určené na obsyp zeminou a do miest, kde nehrozí prienik spodnej vody.

Dvojplášťové prevedenie, ktoré je určené do miest s výskytom spodnej vody alebo do miest s vyšším statickým zaťažením.

Prevedenie k obetónovaniu, ktoré je určené do miest, kde hrozí vyššie statické zaťaženie (prejazd automobilom).

Montáž sa servis prečerpávacích šácht

Pre zaistenie dlhodobej funkčnosti prečerpávacej šachty je potrebné a tiež predpísané v určitých časových intervaloch vykonať servisné práce odborným personálom. Buďte proaktívni a zabezpečte, aby vaša prečerpávacia šachta fungovala správne a bola v dobrom prevádzkovom stave, aby sa zabránilo nákladným poškodeniam vody. Pravidelná údržba zariadenia je rozhodujúca. Prenechajte náročnú prácu naším inštalatérom, ktorí sú vám k dispozícii na pomoc pri riešení problémov s vašou prečerpávacou šachtou.

Pomôžeme vám pri výbere najlepšieho modelu

Ako majitelia domov viete, aký dôležitý je pre vás váš majetok. To je dôvod, prečo poskytujeme všetkým našim zákazníkom profesionálne servisné služby na prečerpávacie šachty. Pomôžeme vám pri výbere najlepšieho modelu pre vašu nehnuteľnosť, a po zvolení vám poskytneme odborné inštalačné služby, ktoré sú podľa továrenských štandardov. Ak by ste potrebovali opravu alebo údržbu v budúcnosti, sme tu pre vás, aby sme vám pomohli. Keď si vyberiete našu firmu, môžete očakávať kvalitné služby za prijateľnú cenu!

Ak potrebujete pomoc pri riešení problémov s prečerpávacou šachtou, zavolajte nám, aby sme naplánovali servis!

mozete volat nonstop 24 hod denne
Niektorí naši spokojní zákazníci

každý zákazník je pre nás dôležitý, nezáleží na tom, či ste vlastík bytu, domu alebo veľká spoločnosť.
s dôverou sa na nás môžete obrátiť.

 

Máte problém s prečerpávaciou šachtov
prídeme vám na pomoc
krtkovanie monitoring trasovanie kanalizácie a potrubia
error: Kopírovanie textov je zakázané.