• Príčiny upchatia kanalizácie

    Volajte nonstop 0903 630 100

    vkkstav krtkovanie havrijna sluzba nonstop
krtkovanie nonstop do 30 min u vas
moznost platby kartov

NONSTOP 24/7/365

Príčiny upchatia kanalizácie

Jednou z najväčších katastrof, ktorým majiteľ domu čelí, je upchatie domáceho kanalizačného systému.

Upchatie kanalizácie môže byť spôsobené množstvom príčin a môže zanechať veľké škody na vašom majetku. Keď silná búrka alebo zanesenie potrubia spôsobí, že kanalizačný systém sa preťaží, odpad sa môže dostať linkou späť do domu cez odtoky suterénu, toalety a dokonca aj sprchové hlavice. To samozrejme spôsobuje poškodenie vášho majetku, ale je to tiež nebezpečné pre zdravie človeka, pretože kanalizácia obsahuje všetky druhy chemických a biologických kontaminantov.

Mnohí majitelia domov, s ktorými sme spolupracovali na náprave upchatia kanalizácie, chcú presne vedieť, čo môže spôsobiť túto nočnú moru. Upchatie kanalizačnej siete je zvyčajne spôsobené jedným z nasledujúcich problémov v hlavných kanalizáciách alebo v kanalizačnom vedení vašej domácnosti – alebo obidvoma možnosťami.

upchaty odtok, cistenie potrubia a kanalizacie

Upchaté kanalizačné potrubie

Častokrát je upchatie kanalizácie výsledkom jednoduchého upchatia potrubí vášho domu.

Pravidelným čistením kanalizácie, správnou starostlivosťou o kanalizáciu, a rovnako správnym používaním kanalizácie ľahko zabránite zablokovaniu kanalizačného potrubia. Vyhýbajte sa preto vylievaniu tukov do vášho odtoku. Tuk stuhne v rúrach a zablokuje vaše potrubie. Predmety, ako sú plienky, papierové utierky, tkaniny na tvár a hygienické potreby nevhadzujte do toalety, pretože spôsobia blokády v kanalizácii. Počas našich výjazdov na opravu kanalizácie našou firmou sme našli veľa predmetov blokujúcich potrubia.

Korene v kanalizácii

Najhorším nepriateľom kanalizačného systému vášho domu sú korene stromov, ktoré obyčajne spôsobujú veľké problémy. Stromy a iné rastliny hľadajú vodu a iné živiny, ktoré sa nachádzajú vo vašej kanalizačnej linke. Akonáhle korene stromov preniknú do potrubia, rýchlo sa rozrastajú a vytvárajú blokády vo vašich rúrach. Blokovanie kanalizácie koreňovými systémami je obzvlášť bežné pri starších domoch. Veľa starších domov má hlinené rúry a tieto rúry môžu byť náchylné k praskaniu. Stromy alebo iné korene rastlín môžu využiť aj minimálne praskliny na narušenie potrubia. Okrem toho hlinené rúry majú veľmi pórovitý povrch a aj bez prasknutia potrubia sa môžu korene stromov dostať k potrubiu a spôsobiť vážne poškodenie. Tieto blokády koreňmi prevládajú počas období sucha. Keďže je krajina veľmi suchá, stromy a iné rastliny hľadajú alternatívne zdroje vody, a preto vaša kanalizácia môže byť najbližším alternatívnym zdrojom.

Poškodené kanalizačné potrubie

Zrejmým dôvodom upchatia kanalizácie môže byť poškodenie, zlomenie alebo dokonca zrútenie kanalizácie.

Pohyb zeme alebo nedostatočná podpora pod zemou môže spôsobiť narušenie kanalizačnej linky. Tento typ problému sa vyskytuje najčastejšie pri starších domoch. Staršie domy väčšinou používajú hlinené alebo liatinové rúry a tieto typy potrubia nevydrží tak dlho ako iné typy potrubí, preto sa dnes plastové kanalizačné vedenia stali normou. Ak je vaša domáca kanalizácia stará, existuje celkom veľká šanca, že upchatie kanalizácie je spôsobené práve prasknutými alebo zrútenými kanalizačnými potrubiami. Zabezpečte preto pravidelné kontroly kanalizácie našou firmou ako preventívne opatrenie proti upchatiu kanalizácie.

Pokiaľ ide o problematiku kanalizácie, odborní pracovníci našej firmy budú schopní diagnostikovať problém a zistiť prognózu. S novou technológiou nie je upchaté, zrútené alebo zlomené kanalizačné potrubie nutné opravovať nákladným a nepohodlným spôsobom. Porozprávajte sa s našimi inštalatérmi, aby ste pravidelne preverovali vašu kanalizáciu a dozvedeli sa, ako správne zaobchádzať s vašim kanalizačným systémom.

Bezpečné odstránenie upchatia kanalizácie našimi odborníkmi

Naši skúsení odborníci v oblasti sanitárnej techniky sa zaoberajú všetkými druhmi inštalatérskych služieb vrátane upchatia kanalizácie.

Naše podnikanie je postavené na čestnej fakturácii, odbornej a kvalitnej práci a bezkonkurenčných službách zákazníkom. Vždy si stojíme za našou prácou!

V prípade ak sa vo vašej domácnosti vyskytne upchatie kanalizácie, okamžite zavolajte odborníka – našu firmu, aby sme rýchlo a bezpečne odstránili poškodenie!

mozete volat nonstop 24 hod denne
Niektorí naši spokojní zákazníci

každý zákazník je pre nás dôležitý, nezáleží na tom, či ste vlastík bytu, domu alebo veľká spoločnosť.
s dôverou sa na nás môžete obrátiť.

 

Potrebujete vyčistiť kanalizáciu?
prídeme vám na pomoc
krtkovanie monitoring trasovanie kanalizácie a potrubia
error: Kopírovanie textov je zakázané.