• Trativod a jeho budovanie

    Volajte nonstop 0903 630 100

    vkkstav krtkovanie havrijna sluzba nonstop
krtkovanie nonstop do 30 min u vas
moznost platby kartov

NONSTOP 24/7/365

Trativod – oprava – čistenie – budovanie

Trativod, drenážna jama či vsak pre rodinný dom? Každý tomu hovorí trochu inak,

účel je však rovnaký – odviesť čo najrýchlejšie a bezpečne prebytočnú vodu z pozemku, strechy, ČOV pri rodinnom dome na miesto, kde neprekáža – teda do skrytej podzemnej jamy a následne ju vsiaknuť do pôdy. Ako naznačuje názov trativod, účelom je rýchlo tratiť vodu tak, aby neprekážala, najlepšie tak, aby ju nebolo vidieť ani počuť. Trativod môže vyzerať ako záchytná nádrž – podzemná konštrukcia, ktorá odstraňuje nežiaducu vodu jej rozptýlením do zeme, kde sa spája s miestnou podzemnou vodou.

upchaty odtok, cistenie potrubia a kanalizacie

Ako vybudujeme trativod

Pomocou rúrok zakopaných v zemi a obsypaných kamenivom najprv odvedieme odpadovú vodu od stavby.

Trativod musí byť umiestnený v dostatočnej vzdialenosti od budovy, a ak je to možné, tak v smere dolu po svahu, v smere od budovy. V dostatočnej vzdialenosti potom vykopeme trativodnú jamu. Vhodná hĺbka trativodnej jamy sa odvíja od typu podložia a množstvo spodnej vody, vhodné je ale vyhrabať dieru aspoň 2 metre hlbokú.

Pokiaľ ide o rozmery, záleží na množstve vody, ktorú by mal trativod odvádzať. Pre odvod dažďovej vody zo strechy bežného rodinného domu počítajte s rozmermi približne 3 x 3 metre. Do vykopanej jamy potom umiestnime geotextíliu, ďalej v rovnomernej vrstve štrk a doplníme o piesok či znovu geotextíliu, aby sme zvýšili “výkon” trativodu. Piesok aj geotextílie totiž zabraňujú prenikaniu hliny medzi štrk, čím sa upchávajú cestičky pre pretekaniu vody do pôdy. Nakoniec jamu zasypeme vrstvou hliny tak, aby splynula s okolitým terénom.

Čistenie a opravy trativodu

nainštalujeme rýchlo a kvalitne

Aj malá investícia do pravidelnej údržby odvodňovacieho systému môže byť zásadná, ak vašu oblasť zasiahnu prívalové dažde či záplavy. Ak je vaša nehnuteľnosť vybavená trativodom, naša firma zabezpečí, že zostane čistý a bude fungovať správne. Trativody si okrem pravidelnej kontroly a čistenia vyžadujú aj dodatočnú údržbu. Jedným z hlavných problémov, s ktorým sa treba zaoberať, je prítomnosť listov alebo iných nečistôt upchávajúcich kryt trativodu. V prípade ak akákoľvek špina zabraňuje odtoku do trativodu, jednoducho ho premiestníme a vyčistíme kryt podľa potreby.

Ďalším bežným problémom, najmä na starších trativodoch, je nahromadenie sedimentov vo vnútri drenážnej jamy. V priebehu času sa na dne vsaku môžu hromadiť nečistoty, ktoré zabraňujú odfiltrovaniu zozbieranej vody do pôdy. Pravidelne kontrolujte trativod, či v ňom nestojí voda. Správne fungujúci trativod by mal byť schopný spracovať odtok do 72 hodín alebo do kratšej doby – ak voda zostáva po daždi dlho stáť, pravdepodobne to znamená, že vašu drenážnu jamu treba vyčistiť.

Objednajte si nás na čistenie trativodu

Udržiavanie a čistenie poklopu je jednoduchou úlohou údržby na trativode. Avšak odporúčame, aby ste si najali profesionálov na vyčistenie akýchkoľvek sedimentov, ktoré zabraňujú odvodňovaniu. Ak ma váš dom alebo firma trativod na odvodnenie dažďovej vody, naša firma je schopná vykonať kontrolu a čistenie vášho trativodu. Ak chcete naplánovať opravu alebo údržbu trativodu, kontaktujte nás ešte dnes.

Vyberte si našu firmu

Zabezpečte plynulé a efektívne fungovania vašej domácej alebo podnikovej inštalácie pre váš každodenný život. Naša firma a služby, ktoré poskytuje je správnym riešením pre vás. Sme skúsenými odborníkmi v tejto oblasti a poskytovaním výnimočných služieb zákazníkom prinášame bezkonkurenčnú kvalitu priateľským a zdvorilým spôsobom. Zákazníci z celého západného Slovenska (podľa potreby sa doplní oblasť alebo kraj) súhlasia s tým, že naša firma poskytuje služby, ktoré sú na vysokej úrovni!

mozete volat nonstop 24 hod denne
Niektorí naši spokojní zákazníci

každý zákazník je pre nás dôležitý, nezáleží na tom, či ste vlastík bytu, domu alebo veľká spoločnosť.
s dôverou sa na nás môžete obrátiť.

 
Potrebujete skružovú, alebo kanalizačnú šachtu?
prídeme vám na pomoc
krtkovanie monitoring trasovanie kanalizácie a potrubia
error: Kopírovanie textov je zakázané.