• Krtkovanie, Havarijná služba, Monitoring?

  Pezinok a okolie 0903 630 100

  vkkstav krtkovanie havrijna sluzba nonstop
krtkovanie nonstop do 30 min u vas
moznost platby kartov

NONSTOP 24/7/365

Krtkovanie Pezinok a okolie

máte upchaté potrubie, odtok alebo kanalizáciu?
všetky naše služby vykonávame v celom okolí Pezinku

Vyriešime akýkoľvek problém s potrubím. Pracujeme rýchlo a efektívne.

Ak máte upchaté, prasknuté portubie alebo kanalizáciu vieme prísť od 30 najneskôr do 60 minút ku Vám. Vyriešime haváriu vody či uź sa jedná o malú alebo veľkú závadu. Disponujeme všetkou potrebnou technikou nielen na krtkovanie a inštalatérske práce, ale disponujeme aj bágrom a technikou na búracie práce. Zabezpečiť vieme nielen opravu, ale aj výmenu kanalizácie. Všetky naše služby poskytujeme v oblasti Pezinok, Limbach, Modra, Svätý Jur, Budmerice, Píla, Harmónia a okolie.

Nami poskytovaná havarijá služba Pezinok vie zasiahnuť na mieste už do 30 minút od Vášho telefonátu. Naše vozidlá sú plne vybavené náradím na diagnostiku a čistenie kanalizácie a poskytneme okamžité riešenie problému. Či už je potrebná naša služba krtkovanie Pezinok alebo chcete určiť polohu kanalizácie, zistiť miesto poškodenia potrubia, opravu alebo výmenu potrubia, neváhajte nás okamžite kontaktovať.

Poskytujeme aj ďalšie vodoinštalatérske služby. Viac sa dozviete na našej úvodnej stránke, alebo v konkrétnej sekcii služieb.

upchaty odtok, cistenie potrubia a kanalizacie

Krtkovanie nonstop vykonávame v mestách
Pezinok, Modra, Svätý Jur, Limbach a iné

Pezinok, Modra, Svätý Jur, Báhoň, Budmerice, Častá, Doľany, Dubová, Jablonec, Limbach, Píla, Slovenský Grob, Šenkvice, Štefanová, Viničné, Vinosady, Vištuk.

Pezinok, jedno z najväčších miest západného Slovenska má niekoľko mestských častí :

 • Grinava
 • Pezinok
 • Cajla
 • Sever
 • Juh
 • Muškát
 • Starý dvor
 • Sahara

Naša firma V.K.K. Stav ponúka služby spojené s profesionálnym servisom pre opravy, rekonštrukcie a údržbu kanalizácie. Tieto služby vykonávame od prvotnej diagnostiky na mieste cez celkové odstránenie problému až po vybavenie všetkej potrebnej dokumentácie. Opravy kanalizácie vykonávame tiež na problematických miestach a vo väčších hĺbkach. Ďalej ponúkame čistenie odpadov, revízie kamerou vrátane záznamu a revíznej správy všetkých profilov kanalizácie. Súčasťou našej ponuky je aj výstavba trativodov, vasakovacích blokov, vodomerných a revíznych šácht alebo zriaďovanie vodovodných prípojok a ďalšie služby. Naši spokojní zákazníci sú našou vizitkou, presvedčte sa sami a prečítajte si ako sme vyriešili niektoré problémové situácie v meste Pezinok.

Upchatý odpad v kúpeľni

Pri bežnej prevádzke domácnosti nie sú upchaté odpady žiadnou výnimkou. Zvyšky tukov z kuchyne, vlasy, fúzy, telové umývacie prípravky, ale tiež nerozpustené zvyšky pracích práškov – všetky tieto nečistoty sa usadzujú na stenách odpadového potrubia a zmenšujú jeho prierez. Zle odtekajúca vaňa, umývadlo alebo drez sú neklamnou známkou, že prišiel čas vyčistiť zanesené odpady.

Pred nedávnom sme boli povolaný na čistenie odpadu v jednom rodinnom dome v Pezinku. V dome na hlavnej ulici vznikla havarijná situácia – došlo k upchatiu odpadu, ktoré sa majiteľovi nepodarilo bežnými nástrojmi odstrániť, preto si zavolal na pomoc našich odborníkov.

Po príchode na miesto havarijnej situácie sme zisťovali od majiteľa aké problémy s odpadom mal a ako sa ich snažil riešiť. Ako sa ukázalo majiteľ mal problém s dlhodobo upchatým odpadom v kuchyni. Keďže išlo o menší profil potrubia zvolili sme čistenie pomocou motorového pera. V praxi sa často stretávame so situáciami, keď nemožno čistenie tlakovou vodou použiť. Niekde by mohlo hroziť vytopenie priestoru odpadovou vodou v dôsledku natlakovania, preto použijeme mechanické čistenie pomocou špeciálneho prístroja – motorového pera. Funguje na princípe škrabáka alebo vrtáka, je vhodné na čistenie prevažne bodových upchávok v menších dimenziách (40 mm-125 mm). Následné odplavovanie prevŕtanej upchávky je spôsobené vodou alebo splaškovými sedimentom, ktorý upchávka zadržiavala. Čistenie kanalizácie motorovým perom sa používa hlavne na menšiu kanalizáciu a odpad kuchynských drezov, umývadiel alebo vaní. Pre mechanické čistenie kanalizácie vyberáme z rôznych typov pier, na ktoré sa nasadzujú koncovky.

Nepríjemný zápach v dome

Už naši predkovia si boli vedomí toho, že kanalizácia zapácha. A počas histórie moderného bývania postupne vymysleli spôsoby, ako zabezpečiť, aby sa zápach z kanalizácie nedostával do bytov. Je preto prekvapujúce, že sa aj dnes v novostavbách stretávame s odpadmi, z ktorých sa šíri nepríjemný zápach. Práve to sa stalo v dome pána Juraja.

Ako sme sa na mieste dozvedeli, pán Juraj si kúpil pekný domček postavený v roku 2006. Všetko sa zdalo v poriadku a pán Juraj sa s rodinou do domu nasťahoval. Po pár týždňoch bývania však zistil, že v kúpeľni býva veľmi často hrozný puch. Pánovi Jurajovi zapáchala kanalizácia. A nie zo záchodu, ale z novej vane!

Zistili sme, že v dome pána Juraja bola zvislá stúpačka kanalizácie zaslepená pod strechou. V tomto prípade nebolo možné prisať vzduch z “otvoreného konca”, a tak došlo k jeho prisatiu cez odtok z vane, vrátane vysatia vody z malého sifónu. V tú chvíľu prestala fungovať zápachová uzávera a zápach z kanalizácie mohol veselo stúpať do interiéru. Problém sme vyriešili tak, že na koniec kanalizačnej stúpačky sme zaobstarali špeciálnu tvarovku. Tá dostatočne upcháva kanalizáciu – keď kanalizácia potrebuje vzduch, tvarovka sa otvorí a umožní prisatie.

Ako musí byť kanalizácia zrealizovaná, aby nesmrdela

Aby kanalizácia nepáchla, musí byť jednak u zriaďovacích predmetov zápachová uzávera (najčastejšie vytvorená vodným stĺpcom tzv. sifón), a jednak celé kanalizačné potrubie musí byť na konci odvetrané. Je potrebné si uvedomiť, že napr. po spláchnutí ide dolu kanalizáciou “piest vody” a potrubie nad “piestom” si musí niekde prisať vzduch. Ak sa to nepodarí na “otvorenom” konci potrubia, podtlak vysaje vodu zo zápachového uzáveru (sifónu). Často sa to stane u tých “plytších”, ktoré sú pod vaňou či v sprchovacom kúte.

Montáž dažďových zvodov

Bez odkvapu by bol život domu ťažký a krátky. Ak je odkvap prehrdzavený alebo inak nefunkčný, veľmi často začnú steny domu vlhnúť. Voda sa môže dostať buď priamo na fasádu, alebo podtečie k soklu či do základov. Ak je spodok horšie zaizolovaný, dom začne vlhnúť zospodu. Prípadne voda podmyje niektoré časti pozemku. Preto treba montáži odkvapov venovať náležitú pozornosť.

Jeden náš stály zákazník pán Peter z Pezinka si zavolal našu firmu, pretože si všimol problematické nahromadenie vody pozdĺž exteriéru jeho domu. Dôvodom boli rozpadávajúce sa a poškodené zvody pripevnené k jeho streche. Keďže pán Peter chcel zabrániť zaplaveniu svojho suterénu, jednou z najväčších nočných mora každého majiteľa domu, zavolal si našich odborníkov.

Pri montáži odkvapového systému sme postupovali zhora nadol, teda od žľabov po výtokové kolená, resp. zaústenie odpadovej rúry do kanalizácie. Ako prvé sme na strechu, resp. na krokvy strechy, namontovali háky. Začínali sme tak, že sme namontovali prvý a posledný hák v rade za sebou v požadovanom spáde. Dokonalé lícovanie ostatných hákov sme zabezpečili nastavením polohy pomocou dvojice špagátov, ktoré sme napli medzi vonkajšími okrajmi hákov a medzi najnižšími miestami hákov v mieste budúceho dna žľabov. Háky sme pripevňovali ku krokvám klincami. Rozoberateľný spoj sme však zabezpečili pomocou vrutov. Do hákov sme vložili zmontované žľaby, vyrovnali sme ich a ich polohu sme zabezpečili pomocou plechových príponiek prinitovaných na hákoch. Žľaby sme uzavreli čielkami. Skontrolovali sme ich spádovanie. Keď sme boli s montážou žľabov hotoví, vymerali sme a označili si na nich miesta, kde sme mali osádzať kotlíky. V mieste inštalácie kotlíka je potrebné v žľabe vystrihnúť oválny otvor. Po nasunutí kotlíka na žľab a poistení jeho polohy, je potrebné okraje oválneho otvoru vyhnúť v smere toku vody a poistiť aj takýmto spôsobom spojenie žľabu s kotlíkom. Keď kotlík pevne držal, pristúpili sme k montáži odpadovej rúry. Len málokedy sa stáva, že odpadová rúra sa môže nasunúť priamo na kotlík. Obvykle je poloha kotlíka voči odpadovej rúre vysunutá, a tak sme museli použiť kolená. Kolená sme zmontovali vzájomným zasunutím. Keďže odskok kotlíka od odpadovej rúry bol väčší, museli sme medzi dve kolená vložiť priamy kus rúry. Napokon sme namontovali a zaistili polohu horných kolien nitmi. Zasunutím sme už len zmontovali odpadovú rúru, naznačili si miesta, kde sme mali osadiť objímky, namontovali sme ich na fasádu a vložili sme do nich odpadovú rúru, ktorej koniec sme zasunuli do pripravenej kanalizačnej rúry.

Prečo sú dažďové zvody dôležité?

ým, že odvádzate vodu smerom od základov, výrazne znižujete riziko zaplavenia suterénu počas silných dažďov, a tým ušetríte budúce problémy a starosti zahŕňajúce poistné udalosti a ďalšie štrukturálne škody na vašom dome. Dažďové zvody zabraňujú akumulácii vody na streche, zmierňujú poškodenie vašich strešných materiálov a dlhodobo vám ušetria čas a peniaze.

Osadenie kanalizačnej šachty

Gravitačné, revízne kanalizačné šachty sú neodmysliteľnou súčasťou kanalizačných sieti. Ich využitie je zrejmé aj zo samotného názvu, kde “gravitačné” predstavuje odvádzanie splaškových vôd samospádom a “revízne” prezentuje možnosť kontroly odpadových rúr z vnútra cez tzv. čistiaci kus. Kanalizačné šachty sa umiestňujú spravidla v miestach pripojenia prípojok, či odbočiek, alebo na trase kanalizačného potrubia, kde je veľká vzdialenosť bodu napojením na vstupe a bodu napojením na výstupe.

Na osadenie kanalizačnej šachty kontaktoval našu firmu pán Ján z Pezinka. Pán Ján si kúpil nový dom na 90 % dokončený. Na projektovej dokumentácii k domu bolo zakreslené miesto, kde má byť umiestnená kanalizačná šachta – mala byť pred domom na jeho pozemku (hneď vedľa vodovodnej šachty). Novostavba pána Jána bola riadne pripojená na kanalizáciu a bola už aj skolaudovaná. Na ceste pred jeho domom bola odpadová kanalizácia ako aj dažďová kanalizácia.

Na osadenie do terénu na pozemku pána Jána sme zvolili kanalizačnú šachtu vyrobenú z plastu (polypropylénu). Dno a obvodový plášť bol silný 5 mm, strop kanalizačnej šachty 8 mm. Obvodový plášť plastovej revíznej šachty bol vystužený rebrovaním. Jednotlivé diely revíznej kanalizačnej šachty boli spojené pomocou extruderného zvárania, ktoré zaručuje vodotesnosť a veľmi vysokú pevnosť výrobku. Kanalizačná šachta bola vybavená schodíkmi a čistiacim kusom.

Šachtu sme osadili do vykopanej jamy na dne so zhutneným štrkopieskom – cca 10 cm vrstvu. V zelenom pásme nad hladinou podzemnej vody s vylúčením iného zaťaženia sme šachtu po usadení do jamy a napojení armatúr postupne obsypali zeminou s priebežným miernym hutnením až do úrovne cca 10 cm pod spodnou časťou plánovaného poklopu, ktorý následne osadíme do betónového lôžka (ak nepoužijeme poklop inštalovaný priamo na šachtovú rúru). V dôsledku výskytu spodnej vody v mieste osadenia sme šachtu obetónovali do výšky hladiny spodnej vody – ochrana proti vyplaveniu šachty a deformácii. Celkové obetónovanie sa vykonáva v prípade osadenia v pojazdových miestach. Šachtu zakryjeme poklopom a vykonáme patričné terénne úpravy.

Potrubie upchaté spadnutým predmetom

V praxi sa stretávame so vzpriečenými lištami v kolenách kanalizácie, spadnutými dlažobnými kockami, vhodeným fľašami do potrubia pod. O tieto predmety sa potom zachytávajú ďalšie nečistoty a pevné časti splaškov, až sa potrubie časom upchá.

Nedávno nás kontaktovala pani Eva, pretože v jej dome nastal problém s odpadom. V dome pani Evy sme zistili, že odpadové potrubie od drezu, z práčky, umývačky, umývadla, vane, sprchového kúta a WC má zvedené do jedného potrubia, ktoré ústilo do zvislej stúpačky. Pani Eva si všimla, že odpadová voda sa začne pri spláchnutí WC či vypúšťaní umývačky alebo práčky tlačiť von sprchovým kútom alebo vaňou, bolo preto pravdepodobné, že už došlo k upchatiu odpadu.

Pri riešení tohto problému sme postupovali štandardne – najskôr sme sa pozreli na potrubie zblízka pomocou inšpekčnej kamery, aby sme zistili, kde nastal problém s potrubím. Na základe monitoringu kanalizácie sme prišli na to, že kanalizácia je upchatá predmetom – osviežovačom WC, ktorý pravdepodobne spadol do toalety. Základom bolo dostať spadnutý predmety z potrubia von. Na čistenie kanalizácie sme použili tlakovú vodu. Vysokotlakové čistenie kanalizácie patrí medzi najmodernejšie, najpoužívanejšie a najefektívnejšie metódy čistenia kanalizácií. Jednotku vysokotlakového zariadenia sme mali umiestnenú vo vozidle dodávkového typu, pričom táto jednotka dosahuje tlakový výkon, ktorý je spoľahlivou odpoveďou na každú upchatú kanalizáciu. Voda bola čerpaná vysokotlakovým čerpadlom hadicou do trysky. Prúd vody pôsobil na trysku, ktorá uvoľnila upchávku, v tomto prípade predmet v kanalizácii. Po odstránení predmetu, odpad fungoval bezproblémovo. Tento postup pri čistení kanalizácie patrí v súčasnej dobe k najmodernejším technológiám využívaných pri čistení kanalizácie a odpadov.

Niektorí naši spokojní zákazníci

každý zákazník je pre nás dôležitý, nezáleží na tom, či ste vlastík bytu, domu alebo veľká spoločnosť.
s dôverou sa na nás môžete obrátiť.

 
Potrebujete profesionálnu prácu nonstop?
do 30 minút vám prídeme na pomoc
krtkovanie havarijna sluzba bratislava nonstop
error: Kopírovanie textov je zakázané.