• Monitoring kanalizácie

    Volajte nonstop 0903 630 100

    vkkstav krtkovanie havrijna sluzba nonstop
krtkovanie nonstop do 30 min u vas
moznost platby kartov

NONSTOP 24/7/365

Príčiny vlhnutia stien – vlhnutie stien

Vlhké steny v dome a okolo domu sú veľkým problémom, ktorým čelia majitelia domov.

Je dôležité nájsť zdroj problému a vyriešiť ho čo najskôr. Existuje veľa rôznych druhov vlhkosti, ktoré sa dajú nájsť na stenách, čo znamená, že aj spôsoby riešenia konkrétneho problému s vlhkosťou sa líšia.

Vlhké miesta na vnútorných stenách vášho domova môžu byť skutočnou komplikáciou, pretože nie sú len vizuálne nepekné na pohľad, ale vlhkosť na stenách môže spôsobiť nebezpečné plesne. Plesne zase zapríčiňujú zdravotné ťažkosti, najmä u pacientov trpiacich astmou a alergiami. Mierne vlhké vnútorné steny môžu tiež spôsobiť, že vaše izby budú chladnejšie a nepohodlné.

upchaty odtok, cistenie potrubia a kanalizacie

Aké sú príznaky vlhkosti?

Problémy s vlhkosťou v domácnostiach sú zvyčajne najzreteľnejšie – a najrozšírenejšie – počas zimy.

Ak ste si všimli, že farba na vašich stropoch sa zmenila a je menej atraktívna, vaše steny sú studené, mierne klenuté alebo pokryté čiernou, škvrnitou stopou, alebo sa vaše tapety odlepujú, mali by ste zbystriť vašu pozornosť.

Ďalším znakom toho, že vo vašom dome alebo v byte je vysoká vlhkosť, je kondenzácia vlhkosti na oknách, čierna usadenina na rámoch okien alebo okolo okrajov vane a umývadiel, kde je použitý silikónový tmel. Čierny sediment, ktorý zostáva na utierke totiž poukazuje na problém, rovnako ako zápach plesne, ktorý často cítiť v pivniciach, ktoré sú vlhké. Drevený nábytok sa môže začať deformovať a meniť tvar, čo môže spôsobiť trvalé a nenapraviteľné škody.

Vlhkosť vo vašom príbytku je nielen nepríjemná, ale môže byť aj nebezpečná, takže je potrebné problém vyriešiť.

Najbežnejšie príčiny vlhkosti v domácnostiach sú:

Kondenzácia, Presakovanie dažďovej vody, Vlhnutie stien od zeme

Kondenzácia

Pravdepodobne najčastejšou príčinou vlhkosti v domácnosti je kondenzácia vody, ktorá môže byť výsledkom všetkých činností, ktoré dodávajú vlhkosť do ovzdušia. Často sú hlavnými príčinami nejednotná teplota, nedostatočné vetranie, sušenie bielizne v interiéri, neotváranie okien počas kúpeľa alebo sprchy, varenie a nedostatočná extrakcia vlhkosti. Problémy s kondenzáciou sú zvyčajne oveľa bežnejšie v zime, kedy menej otvárame okná a iné zdroje vetrania, a tak vlhkosť vo vzduchu zostáva zachytená v priestore. Keď sa teplý, vlhký vzduch stretne so studeným povrchom, vodná para sa zráža z plynu do tekutej formy. Hoci najčastejšie nájdeme kondenzáciu na oknách a zrkadlách, v extrémnych prípadoch sa môžu molekuly vody kondenzovať aj na plochách studenej steny, najmä za veľkým nábytkom.

Presakovanie dažďovej vody

V starších typoch nehnuteľností je veľa problémov s vlhkosťou spôsobených práve prienikom dažďa, pretože staršie budovy môžu byť nejakým spôsobom poškodené a dážď sa tak ľahko dostane do vnútra. Chyby v štruktúre strechy, vrátane poškodenej alebo chýbajúcej škridly, zlomených alebo prasknutých žľabov a odtokových potrubí, môžu byť hlavnou príčinou vlhkosti v dome. Možno si myslíte, že presakovanie vody do budovy sa dá ľahko diagnostikovať, ale nie je tomu vždy tak. Niekedy môže dážď vniknúť do nehnuteľnosti prostredníctvom malej medzery, ktorá sa počas mesiacov a rokov pomaly zhoršovala. V niektorých prípadoch sa problém objaví až vtedy, keď je už vážny. Vlhnutie môžu spôsobovať aj niektoré skryté poruchy rozvodov vody, kúrenia a kanalizácie.

Vlhnutie stien od zeme

Veľmi nepríjemné je vlhnutie muriva od zeme, kedy voda presakuje od základov či z boku (ak je dom čiastočne zapustený do terénu). Príčinou je zlá hydroizolácia, jej poškodenie či úplná absencia alebo vysoká hladina spodnej vody. Ak sa problém s hydroizoláciou spojí s vysokou hladinou spodnej vody, je problém o dosť vážnejší.

Riešenie vlhkosti vo vašej nehnuteľnosti

Akýkoľvek zdroj vlhkosti vo vašom dome je dôležité diagnostikovať a vyriešiť problém čo najskôr. Takmer vo všetkých prípadoch bude potrebné, aby ste pri riešení vlhkosti kontaktovali profesionálov, a čím skôr sa tak stane, tým menšie budú škody na vašom majetku.

Naši odborníci na kontrolu vlhkosti zhodnotia a správne diagnostikujú rozsah a typ vlhkosti, a následne poskytnú odporúčania pre ošetrenie. Voľbe vhodnej sanačnej metódy musí predchádzať stavebno-vlhkostný prieskum objektu, kedy zistíme príčiny vzniku vlhkosti, a na základe toho potom navrhneme aj vhodnú sanačnú metódu. Naši odborníci sa špecializujú na analýzu, likvidáciu a prevenciu všetkých typov vlhkostí vo všetkých typoch domácností.

mozete volat nonstop 24 hod denne
Niektorí naši spokojní zákazníci

každý zákazník je pre nás dôležitý, nezáleží na tom, či ste vlastík bytu, domu alebo veľká spoločnosť.
s dôverou sa na nás môžete obrátiť.

 

Potrebujete zistiž príčiny vlhnutia stien?
prídeme vám na pomoc
krtkovanie monitoring trasovanie kanalizácie a potrubia
error: Kopírovanie textov je zakázané.